Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2010

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΣΤΕΡΑ

Μεγάλη νίκη με 3-1 πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στον φιλότιμο και πολύ καλό Λυσίμαχο. Η νίκη προήθλε μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο όπου και πετύχαμε τα 3 γκολ. Το τελικό σκόρ θα μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο μια και είχαμε 3 δοκάρια.  Η ομάδα είχε ως κορυφαίους παίκτες τον αγέραστο και σαν το  παλιό καλό κρασί που όσο ωριμάζει τόσο καλύτερο γίνεται, Νίκο Σταμάτη ,τον νεαρό  Παύλο Καλύβα και τον νεοφερμένο Δημήτρη Πασπαλιάρη. Φυσικά κανείς από τους 14 παίκτες που έπαιξαν δεν υστέρησε αγωνιστικά.

Το Φιλμ του αγώνα:
 Στο 31΄ ο Νίκος Σταμάτης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ κάνει το 0-1.
Στο 33΄ μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του  Νίκου Σταμάτη ο Π. Καλύβας με ωραίο πλασέ κάνει το 0-2.
Στο 42΄ νέα πολύ καλή πάσα του Νίκου Σταμάτη στον Δ. Πασπαλιάρη που εύκολα κάνει το 0-3.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έριξε την απόδοση της (εδώ υπάρχει ευθύνη του Μαντέλου) και οι γηπεδούχοι φυσιολογικά πίεσαν. Έτσι στο 55΄μετα από λάθος της άμυνας ο Λώλος με σουτ εντός της περιοχής έκανε το τελικό 1-3.

Υστερόγραφο1: Καθοδηγητής ο Σταθής στην άμυνα. Με την εμπειρία του αποσόβησε πολλούς κινδύνους πριν καν δημιουργηθούν.

Υστερόγραφο2: Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση. Γκόλ και φέτος για τον Νίκο Σταμάτη από απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Υστερόγραφο 3: Πολλές οι εκπλήξεις στην δεκαοκτάδα από τον Μαντέλο. Μετρήστε ονόματα και αξίες εκτός αποστολής. Κατσάνος, Ευθυμίου, Φούντας, Μπέκος, Ζέρβας, Τσιγαρίδας…

Υστερόγραφο 4: Αληθεύει πως ο Μαντέλος έφτασε καθυστερημένα στο γήπεδο γιατί έχασε τον δρόμο για το γήπεδο;;;;;;;;;;;

Υστερόγραφο 5: Για άλλη μια φορά η ομάδα είχε φιλάθλους κοντά της. Εκτός των γνωστών παρουσιών από πέρσι η παρέα έχει εμπλουτιστεί με πολλά νέα πρόσωπα και των δυο φύλων.

Υστερόγραφο 6: Πετυχημένο το ντεμπούτο του Σπύρου Αθανασόπουλου στην ομάδα

Υστερόγραφο 7:  Θέλει δουλειά η ομάδα στην τακτική  Μαντέλε!! Έρχονται δύσκολα ματς τα  λάθη δεν συγχωρούντε .

Υστερόγραφο 8:  Τι να είπε ο Μαντέλος στο ημίχρονο και έπεσε κατακόρυφα η απόδοση της ομάδας;;;;;;;;; παρά το γεγονός ότι ο αντίπαλος έπαιζε με 10 παίκτες;;;;;;;