Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 2011

ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ!!!!!!!!! ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

Την έκπληξη της τελευταίας στιγμής έκανε ο Αστέρας Μεσολογγίου εντάσσοντας στο δυναμικό του τον έμπειρο πρώην παίχτη της ΑΕΜ και του ΓΟΜ, Γιώργο Κυριακόπουλο (!!!) ο οποίος επέστρεψε στην ομάδα που πρωτοέπαιξε ποδόσφαιρο πριν ξεκινήσει την σπουδαία του καριέρα στη Δ' Εθνική κατηγορία. Ο παίχτης ήταν επιθυμία της διοίκησης εδώ και πολύ καιρό να ενταχθεί στο ρόστερ της ομάδας και χθες τελικά υπέγραψε το δελτίο του επιστρέφοντας στα παλία του "λημέρια". Η παρουσία του αναμένεται ότι θα βοηθήσει πολύ την φετινή προσπάθεια της ομάδας και θα ανεβάσει τον πήχη των στόχων ψηλότερα. Εμείς να ευχηθούμε στο Γιώργο να έχει την υγεία του και πολλές επιτυχίες με την ομάδα της καρδιάς του!!!!
Εν τω μεταξύ σε φιλικό αγώνα που έγινε την Τετάρτη 14-9-2011 στο ενωσιακό στάδιο ο Αστέρας Μεσολογγίου έχασε από την ομάδα του ΓΟΜ με σκορ 3-0. Η ομάδα του Αστέρα έπαιξε με δύο διαφορετικές εντεκάδες στα δύο ημίχρονα του αγώνα και παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο στο Α' ημίχρονο που είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών με τους Χαμοσφακίδη και Δενδρινό, καθώς επίσης είχε και δύο δοκάρια με τους Μπαλαμπάνη και Τσιγαρίδα σε δυνατά σουτ που επιχείρησαν έξω από τη μεγάλη περιοχή. Το ΓΟΜ όμως κατάφερε να προηγηθεί με κτύπημα πέναλτυ του Κοκόρη που προήλθε από καθαρή ανατροπή μέσα στην περιοχή του Αστέρα. Στο Β' ημίχρονο το ΓΟΜ ήταν σαφώς καλύτερο και πέτυχε άλλα δύο γκολ. Διακρίθηκαν από τον Αστέρα οι Κατσάνος, Τσιγαρίδας, Σακαρέλης και Καλύβας Ηλίας, ενώ πολύ καλές εντυπώσεις άφησε η ομάδα που έπαιξε στο Α' ημίχρονο.