Τρίτη 26 Αυγούστου 2014

ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ 2-2 ΜΕ ΑΓ.ΘΩΜΑ

Στο βοηθητικό γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου Μεσολογγίου έδωσε το πρώτο φιλικό για τη φετινή χρονιά ο Αστέρας και ήρθε ισόπαλος με την ομάδα του Αγ.Θωμά με σκορ 2-2. Το ματς δεν μπορεί να μπει σε ιδιαίτερη κριτική αφού και οι δύο ομάδες είναι ακόμα ανέτοιμες αλλά και επειδή χρησιμοποιήθηκαν πολλοί ποδοσφαιριστές. Στο α' ημίχρονο που έπαιξαν οι "δυνατές" εντεκάδες των δύο ομάδων το σκορ ήταν 0-0. Στο β΄ ημίχρονο ο Άγιος Θωμάς προηγήθηκε με 2-0, αλλά ο Αστέρας ισοφάρισε κερδίζοντας δύο πέναλτι: το πρώτο με τον Καγιά που εκτέλεσε εύστοχα ο Σακαρέλης, και το δεύτερο με το Ν.Σταμάτη που εκτέλεσε ο ίδιος γράφοντας το τελικό 2-2.
Το επόμενο φιλικό της ομάδας μας θα γίνει την Παρασκευή 28 Αυγούστου στο βοηθητικό του Δημοτικού Σταδίου Μεσολογγίου με αντίπαλο την Ακαδημία Μεσολογγίου.