Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 0-3

Συνεχίζοντας το σερί των καλών εμφανίσεων αλλά και των νικών, ο Αστέρας Μεσολογγίου επιβλήθηκε του Αστέρα Κεφαλοβρύσου με 3-0, σκαρφαλώνοντας ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία του α' ομίλου της Β' κατηγορίας του τοπικού πρωταθλήματος. Ο Αστέρας ήταν πολύ καλός στο α' ημίχρονο, όπου πέτυχε και τα δύο πρώτα γκολ, είχε τον απόλυτο έλεγχο της κυκλοφορίας της μπάλας, πίεζε τον αντίπαλό του ψηλά και δημιούργησε πολλές κλασικές ευκαιρίες από τις οποίες μετέτρεψε σε γκολ δύο. Στο 10' μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό των παιχτών του Αστέρα από δεξιά ο Κατσάνος θα πασάρει στον Αλέξη Στάθη μέσα στην περιοχή, ο οποίος μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ θα κάνει το 0-1. Στο 28' φοβερό σουτ του Γιώργου Σαμαρά έξω από την περιοχή και ... 0-2. Στο β' ημίχρονο ο Αστέρας έδωσε χώρο στο Κεφαλόβρυσο, χωρίς όμως να απειληθεί σε καμία περίπτωση. Στο 79' μάλιστα θα καταφέρει να πετύχει ένα ακόμη γκολ με τον Κωνσταντίνο Σταμάτη έπειτα από ωραία ασίστ του Σαμαρά και να γράψει το τελικό 0-3.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ευθυμίου Δημ.): Φιλόπουλος  (Βασκαντήρας), Κέκελος, Τσιγαρίδας (Σταμάτης Νίκος), Κατσάνος,  Σακαρέλης, Γαντζούδης, Σταμάτης Κωνστ., Καλύβας Ηλ., Κατσαβός (Κανταρέλος), Στάθης Αλ., Σαμαράς.