Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ 6-0

Καταιγιστικός ο Αστέρας Μεσολογγίου ισοπέδωσε τον Αχιλλέα Γραμματικούς την Κυριακή το απόγευμα στο ενωσιακό στάδιο Μεσολογγίου με σκορ 6-0!!! Ο Αστέρας κάνοντας μάλλον το καλύτερο φετινό του παιχνίδι δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλό του σχεδόν από την αρχή του ματς. Έτσι, κατάφερε να παραμείνει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας φιλοδοξώντας σε δύο θετικά αποτελέσματα με Κεφαλόβρυσο εκτός έδρας και Οινιάδες εντός στα δύο τελευταία παιχνίδια του α' γύρου ώστε να διεκδικήσει μία από τις προνομιούχες τρεις πρώτες θέσεις του ομίλου. Ο Αστέρας προηγήθηκε με κεφαλιά του Κατσάνου έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Στάθη σε κόρνερ που κέρδισε η ομάδα μας στο 33' του α' ημιχρόνου. Στο διάστημα αυτό είχε καταπληκτική ευκαιρία με τον Κατσαβό σε τετ-α-τετ. Στο β'  ημίχρονο κι ενώ η Γραμματικού είχε μείνει με 10 παίχτες ο Κατσαβός έκανε το 2-0 μετά από όμορφη μπαλιά του Σαμαρά. Ο Αλέξης Στάθης από δύσκολη θέση μετά από μπάσιμο από δεξιά θα κάνει το 3-0. Όμορφος συνδυασμός των παιχτών του Αστέρα από δεξιά η μπάλα καταλήγει στον Κέκελο που πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τον Αστέρα κάνοντας το 4-0. Ο Στάθης πάλι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μετά από πάσα του Ν.Σταμάτη έκανε το 5-0, και ο χορός των γκολ έκλεισε με τον Κατσαβό να γράφει το 6-0.     ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ευθυμίου Δημ.): Φιλόπουλος, Κέκελος, Παππάς, Κατσάνος, Seva, Σακαρέλης, Γαντζούδης, Σταμάτης Κωνστ. (Καλύβας), Κατσαβός, Στάθης Αλ. (Κανταρέλος), Σαμαράς (Σταμάτης Νικ.)