Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 3-1

Έπειτα από ένα πολύ καλό και δυνατό ματς στο Αγγελόκαστρο την Κυριακή το μεσημέρι ο Αστέρας ηττήθηκε από την ομάδα της Σταμνάς με σκορ 3-1. Το α΄ ημίχρονο άνηκε στην ομάδα της Σταμνάς αφού προηγήθηκε με 2-0 (το δεύτερο γκολ που πέτυχε με πέναλτι αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους!!!) είχε ένα δοκάρι και γενικότερα "πατούσε" καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Στο β' ημίχρονο παρά το γεγονός ότι ο Αετός Σταμνάς συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας, δεν κατάφερε να απειλήσει σχεδόν σε καμία φάση την εστία του Αστέρα. Αντίθετα, η ομάδα του Μεσολογγίου πετυχαίνοντας μόλις στο 46' να μειώσει το σκορ, έβγαινε στην αντεπίθεση απειλητικά και έχασε αρκετές καλές ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσα τουλάχιστον μέχρι το 88' που δέχτηκε από λάθος της το 3-1. Σε κάθε περίπτωση αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το χορταστικό παιχνίδι που πρόσφεραν με την ομάδα μας να μένει με μια γλυκόπικρη γεύση ότι διεκδίκησε αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω. Το φιλμ του αγώνα:
12΄: φάουλ για την ομάδα της Σταμνάς μπλοκάρει ο Γιάντσιος.
13': καλή φάση για την Σταμνά η μπάλα περνά άουτ.
17': ο Φούντας μπαίνει από αριστερά και με σουτ κάνει το 1-0.
19': ο Σωτηρίου μπαίνει από αριστερά στην περιοχή της Σταμνάς αλλά το σουτ που κάνει μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
21': καλή φάση για την Σταμνά ο Γιάντσιος επεμβαίνει σωτήρια.
32': ο Σταμάτης Κωνστ. επιχειρεί σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
37': κεφαλιά από παίχτη της Σταμνάς σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Αστέρα.
42': φάουλ έξω από την περιοχή της Σταμνάς εκτελεί ο Μαντέλος λίγο άουτ.
43': ο διαιτητής Κέκελος "βλέπει" πέναλτι στην περιοχή του Αστέρα ... και 2-0.
47': εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Μαντέλου από πλάγια αριστερά "κρεμάει" τον αντίπαλο τερματοφύλακα και 2-1!
62': καλή ευκαιρία από τον Αστέρα με τον Σωτηρίου να σουτάρει χωρίς όμως δύναμη
72': ωραίος συνδυασμός των παιχτών μας, η μπάλα καταλήγει στο Μιχαλόπουλο έξω από την περιοχή το σουτ που κάνει όμως μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
83': η καλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τον Αστέρα σε τετ-α-τετ του Σωτηρίου και πάλι που αποκρούει με τα πόδια ο τερματοφύλακας της Σταμνάς.
88': ο Γιάντσιος αποκρούει καταπληκτικά σουτ έξω από την περιοχή του Φούντα η μπάλα φεύγει πλάγια αριστερά και στην σέντρα που επιχειρούν οι παίχτες της Σταμνάς ο Παπάς στο πρώτο δοκάρι θα διώξει λάθος προς την μικρή μας περιοχή, ο Γιάντσιος αιφνιδιάζεται για να γίνει το 3-1.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Δημήτρης Μαντέλος) Γιάντσιος,  Βασιλόπουλος (Μιχαλόπουλος),  Παπάς,   Κοκόρης,  Τάσσος,  Γαντζούδης,  Μαντέλος,  Σταμάτης Κ., Δενδρινός, Σωτηρίου, Παπαδόπουλος.