Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2016

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ 1-3

Βαριά αλλά δίκαιη ήττα για την ομάδα του Αστέρα Μεσολογγίου το Σάββατο το απόγευμα εντός έδρας με σκορ 1-3 από την σαφώς καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο ομάδα της Ματαράγκας. Με εντελώς διαφορετικό πρόσωπο αγωνιστικά, χωρίς πάθος, με κακή κυκλοφορία, πολλά ατομικά λάθη και όλα αυτά απέναντι σε ένα αντίπαλο που έβγαλε πάθος, δύναμη και θέληση για τη νίκη μέσα στο γήπεδο, η ομάδα μας βρέθηκε από πολύ νωρίς (μόλις στο 13') πίσω στο σκορ και έκλεισε το ημίχρονο με το βαρύ 0-3. Στο β' ημίχρονο προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε στο 60' με πέναλτι που κέρδισε ο Ζωγράφος και εκτέλεσε εύστοχα ο Ρούσσης  μειώνοντας σε 1-3. Στο 68' η ομάδα της Ματαράγκας έμεινε με 10 παίχτες αλλά ο τερματοφύλακάς της φιλοξενούμενης ομάδας κατέβασε κυριολεκτικά τα ρολά και δεν επέτρεψε στον Αστέρα να διεκδικήσει κάτι παραπάνω - ιδιαιτέρως σε δυο εξαιρετικά σουτ, ενα σε φαόυλ του Σπύρου Παπά (φάουλ έξω από την περιοχή) και το δεύτερο σε σουτ από 35 μέτρα του Ματσίγκα.
Κάκιστη η διαιτησία των Κελεπούρη-Καούρη και Καζανά.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Δημήτρης Ξηρός): Μπράτσικας, , Κοίνης, Παπάς Κ., Τάσος  (Σταμάτης Κ.), Μιχαλόπουλος (Ρούσσης), Γανζούδης, Ματσίγκας, Κουφός (Πασπαλιάρης), Ζωγράφος, Παπάς Σπ., Ναούμης.