Τρίτη 31 Ιανουαρίου 2017

ΑΟ ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 0-1

Νίκη βάλσαμο για τον Αστέρα το Σαββάτο το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγίου Ανδρέα απέναντι στον ΑΟ Παπαδατών και μεγάλο βήμα τόσο για την παραμονή στην κατηγορία όσο και για την αποφυγή των μπαραζ. Το "φτωχό" 0-1 αντικατοπτρίζει την σπουδαιότητα του ματς αλλά και την ανάγκη και των δύο ομάδων να κερδίσουν το τρίποντο της νίκης. Η ομάδα μας όμως ήταν αυτή που στάθηκε καλύτερα στο γήπεδο και παρά το αριθμητικό μειονέκτημα στο β' ημίχρονο λόγω αποβολής του Κουφού έφυγε νικήτρια τελικά.
Το φιλμ του αγώνα:
5' εκτέλεση κόρνερ για τον Αστέρα και ολιγωρία της άμυνας των Παπαδατών αλλά οι επιθετικοί του Αστέρα δεν καταφέρνουν να εκμεταλευτούν
11' καλή ευκαιρία για τις Παπαδάτες έπειτα από εκτέλεση φάουλ
26' μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! σουτ του Γαντζούδη από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι
31' φάουλ του Δάλλα η μπάλα στο Μιχαλόπουλο μέσα στη μικρή περιοχή αλλά σώζει ο τερματοφύλακας
34' ξανά φάουλ του Δάλλα η μπάλα στο Μιχαλόπουλο αλλά το σουτ περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
35' ο Σούφρας τροφοδοτεί τον Μιχαλόπουλο στα δεξιά, αυτός περνάει τρεις (!!!) αντιπάλους φτάνει στην περιοχή και κάνει το 0-1
39' καλή ευκαιρία για τον ΑΟ Παπαδατών αλλά το σουτ που επιχειρείται φεύγει άουτ
53' σουτ απελπισίας από τους γηπεδούχους η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού της εστίας του Μπράτσικα
57' σουτ του Κουφού μέσα από την περιοχή διώχνει ο τερματοφύλακας των Παπαδατών
63' δεύτερη κίτρινη για τον Κουφό και ο Αστέρας μένει με 10 παίχτες!
70' σουτ από τις Παπαδάτες η μπάλα ελάχιστα άουτ
78' δοκάρι για την ομάδα των Παπαδατών σε πλασέ μέσα από την περιοχή
81' κάθετη μπαλιά του Δάλλα στο Μιχαλόπουλο αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ
90' πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Μαντέλου η μπάλα μόλις άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Αστέρας Μεσολογγίου: (Δημήτρης Ξηρός) Μπράτσικας,  Κοκόρης, Παππάς Κ., Σούφρας, Δάλλας,  Τάσσος, Μαντέλος, Γαντζούδης (Ναούμης), Μιχαλόπουλος Ι-Ν, Ζωγράφος (Μιχαλόπουλος Ι-Δ), Κουφός.