Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 3-0

Για μια ακόμη φορά ο Αστέρας πλήρωσε την αδυναμία των επιθετικών του να σκοράρουν. Στο α' ημίχρονο ήταν καλύτερος από την Ακαδημία και μπορούσε να καθαρίσει το παιχνίδι αν εκμεταλεύονταν τις ευκαιρίες που είχε.
Στο 15' μακρινή μπαλιά του Καγιά βρήκε μόνο του με τον τερματοφύλακα τον Καλύβα που πλάσαρε άουτ.
Στο 18' λάθος από τους παίχτες του Αστέρα στο κέντρο του γηπέδου και η Ακαδημία στην κόντρα κάνει το 1-0.
Στο 25' ο Αστέρας κ'ερδισε πέναλτυ που ο Πατούλιας εκτέλεσε άουτ!!!
Στο 37' εκτέλεση φάουλ από τον Β.Καρέτσο η μπάλλα αποκρούστηκε πάνω στη γραμμή από τους αμυντικούς.
Στο β' ημίχρονο δεν υπήρχαν φάσεις και η Ακαδημία σε δύο αντεπιθέσεις στο 65' και 77' πέτυχε δύο γκολ.
Στο 90' ο Καλύβας είχε δοκάρι.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Σπυρόπουλος, Καρέτσος Ι, Καγιάς (Μαντέλος), Σακκαρέλης, Κατσάνος, Καρέτσος Β, Καλύβας Π, Τσιγαρίδας (Χαμοσφακίδης), Πατούλιας, Στάθης, Τσαλαφούτας.