Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2-1

Σε ένα ήρεμο αλλά δυνατό παιχνίδι, όπου οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε δύο δοκάρια και είχε τα ηνία του αγώνα.
Στο 2ο ημίχρονο το ΓΟΜ είχε την υπεροχή και έχασε ευκαιρίες.
Οι παίχτες του ΑΣΤΕΡΑΣ έπαιξαν δυνατά, όχι αντιαθλητικά και ήθελαν περισσότερο τη νίκη.
ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7’ χτύπημα φάουλ του Β.Καρέτσου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας, η μπάλα πήγε στο Καγιά, το σουτ που έκανε βρήκε το κάθετο δοκάρι.
11’ πάλι από φάουλ του Β.Καρέτσου, κεφαλιά του Πατούλια η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
12’ το ΓΟΜ χάνει ευκαιρία με τον Σακελλαρόπουλο.
50’ ο Διαμαντόπουλος κέρδισε κόντρα έξω από την μεγάλη περιοχή, τροφοδοτήθηκε ο Σακελλαρόπουλος από πλάγια θέση σούταρε, απέκρουσε την τελευταία στιγμή ο Σπυρόπουλος.
54’ ο Σακελλαρόπουλος βρέθηκε τετ α τετ με τον Σπυρόπουλος, αλλά αυτός με καταπληκτική απόκρουση αποσόβησε τον κίνδυνο.
55’ μετά από σύγχυση της άμυνας του Αστέρα, ο Σακελλαρόπουλος απέτυχε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
60’ σουτ του Σακκαρέλη έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
66’ ο Τσαλαφούτας με σέντρα βρίσκει ξεμαρκάριστο τον Στάθη και αυτός με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
72’ από χτύπημα κόρνερ κεφαλιά ο Διαμαντόπουλος η μπάλα στα δίχτυα 1-1.
73’ ο Β.Καρέτσος χτύπησε κόρνερ, η μπάλα βρήκε το κεφάλι του Σακκαρέλη και έκανε το 2-1.
Σημαντικό γεγονός που πρέπει να τονίσουμε και να εξάρουμε ειναι το ότι στο τέλος οι παίχτες των δύο ομάδων αποχώρησαν από το γήπεδο αγκαλιασμένοι.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Σπυρόπουλος, Καρέτσος Ι., Καγιάς, Σακκαρέλης, Κατσάνος (89’ Καρβέλης), Καρέτσος Β., Καλύβας Π., Τσιγαρίδας, Πατούλιας (58’ Μαντέλος), Στάθης (83’ Κατσάμπας), Τσαλαφούτας.