Τρίτη 22 Ιανουαρίου 2013

Α.Ε.ΟΙΝΙΑΔΩΝ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 2-4

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας παρά τις πολλές και σημαντικές ελλείψεις (Καρέτσος Β-Χαμοσφακίδης-Καλύβας-Καγιάς-Μαντέλος-Κατσάμπας-Σπυρόπουλος-Καρβέλης) πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού και σε αυτό τον αγώνα χάθηκαν ευκαιρίες ... με το τσουβάλι! Στο α' ημίχρονο η ομάδα έπαιξε πολύ καλύτερα από το β' και έχασε πολλές ευκαιρίες να καθαρίσει το παιχνίδι. Ο "δάσκαλος" (Αλέξης Στάθης) ήταν το πρόσωπο του αγώνα αφού εκτός από την εξαιρετική του εμφάνιση πέτυχε τέσσερα γκολ οδηγώντας την ομάδα εκ του ασφαλούς στη νίκη. Στο 15' και ύστερα από ωραίο μπάσιμο του πολύ καλού Τσαλαφούτα από αριστερά ο Στάθης πέρνει το ρημπάουντ και κάνει από κοντά το 0-1. Στην επόμενη φάση 20' οι Νεοχωρίτες ισοφαρίζουν έπειτα από ολέθριο σφάλμα του Αντωνίου σε εκτέλεση φάουλ όπου έδωσε την μπάλλα στους αντιπάλους να βγουν στην αντεπίθεση και να κάνουν το 1-1. Στο 23' και μετά από εκτέλεση φάουλ με το Σακκαρέλη ο Στάθης με κεφαλιά κάνει το 1-2. Στο 30' μετά από ωραίο συνδειασμό του Αντωνίου με το Στάθη, ο τελευταίος σουτάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή γράφει το 1-3. Ανύπαρκτο χέρι σφυρίζει στο Σταθή στο 45' ο διαιτητής και με πέναλτυ οι Οινιάδες κάνουν το 2-3. Στο 84' ο Στάθης με πέναλτυ που κέρδισε ο ίδιος κάνει το τελικό 2-4. Πολλές οι ευκαιρίες που έχασε ο Αστέρας ειδικά στο α' ημίχρονο. Στο 1' με κεφαλιά του Κατσάνου, στο 9' με σουτ του Αντωνίου, στο 10' κεφαλιάα του Πατούλια, στο 27' σε τετ-α-τετ του Στάθη και στο 43' και 56' σε ευκαιρίες με τον Τσαλαφούτα.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Σταμάτης Βαγγ., Καρέτσος Γ, Κουλός, Κατσάνος, Σταθής, Γατζούδης, Αντωνίου, Σακκαρέλης (Τσιγαρίδας), Πατούλιας (Κατσουλάκης), Στάθης, Τσαλαφούτας.