Τετάρτη 3 Απριλίου 2013

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 3-2

Με τον αγώνα στη Γραμματικούς έκλεισε τις υποχρεώσεις του ο ΑΣΤΕΡΑΣ για την ποδοσφαιρική περίοδο 2012-2013.
Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έχασε με 3-2 αλλά οι παίχτες του έχουν πολλά παράπονα από την φιλοξενία των παιχτών και των φιλάθλων της γηπεδούχου ομάδος. Την καλύτερη πορεία έκανε την φετινή χρονιά από πλευράς βαθμολογίας αφού συγκέντρωση 59 βαθμούς και κατέλαβε την τέταρτη θέση στον όμιλό της.
Κράτησε το αήττητο στην έδρα του με 11 νίκες και 2 ισοπαλίες και είναι η μοναδική ομάδα στον όμιλό της που το κατάφερε.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:
Στο 10ο λεπτό του αγώνα από λάθος της άμυνας του Αχιλλέα Γραμματικούς, η μπάλα από κόντρα πήγε στον Πατούλια ο οποίος την κατάλληλη στιγμή πλάσαρε στον Τσιγαρίδα στο ύψος της μικρής περιοχής και με σουτ έκανε το 0-1.
Στο 29ο’ έφυγε μόνος του ο Στάθης, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 44ο’ ο Μπανάκας με σέντρα βρήκε τον Πελεκάνο που με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 59ο’ και στο 69ο’ του αγώνα ο Β. Σταμάτης έκανε δύο καταπληκτικές αποκρούσεις.
Στο 72ο’ από χτύπημα φάουλ του Μπανάκα από το ύψος του κόρνερ ο Γεραφέντης με κεφαλιά έγραψε το 2-1.
Στο 81ο’ φεύγει ο Χαμοσφακίδης από δεξιά, έκανε σέντρα, βρήκε τον Πατούλια, ο οποίος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2.
Στο 84ο’ ο Μπανάκας απ΄πο δεξιά πέσασε δύο αντιπάλους έφτασε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε σέντρα και ο Πέττας με προβολή έκανε το 3-2.
ΑΣΤΕΡΑΣ:  Σταμάτης, Καρβέλης, Κουλός, Κουρνέτας, Γαντζούδης, Καρέτσος, Τσιγαρίδας (64ο’ Αντωνίου), Σακκαρέλης (55ο’ Κατσάνος), Πατούλιας (86ο’ Τσαλαφούτας) , Σταθής, Χαμοσφακίδης.