Παρασκευή 29 Αυγούστου 2014

ΙΣΟΠΑΛΙΑ 2-2 ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ

Ισόπαλος με το ίδιο μάλιστα σκορ, 2-2, αναδείχτηκε ο Αστέρας Μεσολογγίου στο δεύτερο δυνατό φιλικό τεστ προετοιμασίας που έδωσε στο βοηθητικό γήπεδο του Δημοτικού Σταδίου το απόγευμα της Παρασκευής με αντίπαλο αυτή τη φορά την Ακαδημία Μεσολογγίου. Ο Αστέρας ήταν σαφώς καλύτερος σε σχέση με το πρώτο φιλικό με τον Άγιο Θωμά, ιδιαιτέρως στο α' ημίχρονο, μετά το τέλος του οποίου ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1. Η Ακαδημία μπήκε δυνατά στο πρώτο τέταρτο και προηγήθηκε με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή με 0-1. Ο Σακαρέλης ισοφάρισε με κτύπημα πέναλτι σε 1-1 (χέρι εντός περιοχής) και ο Κατσαβός με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-1. Στο β' ημίχρονο, ο Αστέρας με πολλές αλλαγές στην εντεκάδα του δέχτηκε την ισοφάριση από το Χρήστο Φούντα με σουτ μέσα από την  μικρή περιοχή, σε μια αναταραχή μέσα στην περιοχή του. Να σημειωθεί η πολύ καλή εμφάνιση του νεοαποκτηθέντα Νίκου Κανταρέλου, όπως και του "νέου" τερματοφύλακα Μάκη Σταθή!!!
Η προετοιμασία της ομάδας συνεχίζεται τη Δευτέρα μετά το ρεπό του σαββατοκύριακου υπό τις οδηγίες του Δημήτρη Ευθυμίου πια, που επιστρέφει από τις διακοπές του, ενώ αναμένεται να ενσωματωθούν στην ομάδα και οι Σαμαράς, Τζιβανάκης και Πετσίνης.