Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ 0-2

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε ο Αστέρας το Σάββατο το απόγευμα, το πρώτο υπό το βλέμμα του προπονητή του Δημ. Ευθυμίου, από την ομάδα της Παιανίας Μάστρου. Στο α΄ ημίχρονο ο Ευθυμίου επέλεξε να κατεβάσει μια εντεκάδα με όλους τους νεοφερμένους παίχτες (Κανταρέλος, Βασιλόπουλος Χρ., Σταμάτης Κ., Τρανός, Λιανάρδος, Ναούμης, Κέκελος) θέλοντας πιθανώς να δει τις δυνατότητες του καθενός και να δοκιμάσει θέσεις που μπορούν να αγωνιστούν. Στο διάστημα αυτό η ομάδα φάνηκε κάπως ασύνδετη και δέχτηκε δύο γκολ από την ομάδα της Μάστρου. Στο β' ημίχρονο αλλάζοντας σχεδόν όλη την εντεκάδα, ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Ιδιαιτέρως θα πρέπει να σταθούμε στις πολλές και κλασικές ευκαιρίες που έχασε ο Αστέρας, κυρίως κατά τη διάρκεια του β' ημιχρόνου.