Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

ΕΝΩΣΗ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 1-1

Σε ένα δύσκολο παιχνίδι - όπως είναι πάντα οι πρεμιέρες!!! - ο Αστέρας ήρθε ισόπαλος με την Ένωση Ευηνοχωρίου με σκορ 1-1. Ο Αστέρας μάλλον αδικείται από το σκορ αφού:

• προηγήθηκε από τα πρώτα κιόλας λεπτά  του α΄ ημιχρόνου με γκολ του Κατσαβού, στο οποίο ημίχρονο ήταν συντριπτικά καλύτερος,
  • δέχτηκε ένα γκολ από λάθη δικών του παιχτών κι όχι από μια οργανωμένη προσπάθεια των αντιπάλων,
  • δεν απειλήθηκε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα (οι αντίπαλοι δεν είχαν κλασική ευκαιρία στο ματς),
  • τέλος, κι ενώ το σκορ ήταν 0-1, έχασε φοβερό τετ-α-τετ (την κλασσικότερη ευκαιρία του ματς και για τις δύο ομάδες) με τον  Ηλία Καλύβα να κάνει το 0-2 και να τελειώσει το ματς!!!
Το σίγουρο πάντως είναι πως η ομάδα φέτος μπορεί να φτάσει ψηλά και να διεκδικήσει κάτι παραπάνω αφού έχει την ποιότητα να το κάνει.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Φιλόπουλος, Τσιγαρίδας, Καγιάς, Κατσάνος, Σακκαρέλης, Γατζούδης, Καλύβας (Σταμάτης Κ.), Στάθης, Κατσαβός (Σταμάτης Ν.), Σαμαράς, Κυριακόπουλος (Χαμοσφακίδης)