Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 2-2

Άδικο πέρα ως πέρα το αποτέλεσμα του αγώνα της ομάδας μας απέναντι στον Άγιο Θωμά την Κυριακή το απόγευμα με τυπικά γηπεδούχο την ομάδα του Αγ. Θωμά. Η αστοχία των παιχτών του Αστέρα σε κρίσιμες φάσεις τόσο στο α' όσο και στο β' ημίχρονο, καθώς και τα "φάλτσα" σφυρίγματα του διαιτητή, διαμόρφωσαν το τελικό 2-2 που μάλλον βρίσκει ευχαριστημένη μόνο την ομάδα του Αγίου Θωμά. Κι αυτό γιατί, ακόμα και στο α' ημίχρονο που ο Αστέρας δεν ήταν καθόλου καλός και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1, είχε την δυνατότητα τόσο όταν το σκορ ήταν 1-1 σε φοβερό τετ-α-τετ του Κατσαβού να προηγηθεί, αλλά και δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου να ισοφαρίσει, σε σουτ του Στάθη μέσα από τη μεγάλη περιοχή όπου από τύχη και μόνο βρήκε τη μπάλα ο τερματοφύλακας και αυτή πέρασε κόρνερ. Όσο για το β' ημίχρονο, η υπεροχή του Αστέρα ήταν καθολική από την έναρξη του ημιχρόνου.  Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία την άλλη, με χαρακτηριστικότερες, το καταπληκτικό φάουλ του Σαμαρά στο "γάμα" της εστίας του Αγίου Θωμά που έβγαλε ο τερματοφύλακας και την απίστευτη ευκαιρία του Γαντζούδη μέσα από την μικρή περιοχή που έστειλε τη μπάλα άουτ. Σε όλα αυτά ήρθε να προστεθεί η κάκιστη διαιτησία του Σπυράτου και των βοηθών του, που έδειξε ΕΝΤΕΚΑ κίτρινες (!!!!!!!!!!!) και μία κόκκινη κάρτες σε παίχτες του Αστέρα έναντι τριών σε παίχτες του Αγίου Θωμά. Προκλητικός όμως και στα σφυρίγματά του στο τέλος του αγώνα που με κάθε τρόπο προσπαθούσε να βάλει την ομάδα μας στην περιοχή της με φάουλ που μόνο αυτός έβλεπε, με οφσάιντ που άφηνε ο βοηθός του ...
Για την ιστορία, ο Αστέρας ισοφάρισε με κεφαλιά του Γαντζούδη μετά από κόρνερ του Σαμαρά (ένα λεπτό μετά το πρώτο γκολ που δέχτηκε) και με τον Κατσαβό στο β' ημίχρονο μετά από κοντινή προβολή του Κατσαβού.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: Φιλόπουλος, Τσιγαρίδας, Καγιάς, Λινάρδος, Σταθής (Σταμάτης Κ.), Γαντζούδης, Σακκαρέλης, Κατσαβός (Seva), Στάθης Αλ., Σαμαράς (Κανταρέλος), Καλύβας.