Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 3-0

Την ήττα με το βαρύ σκορ 3-0 γνώρισε η ομάδα μας την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο του Ξηροπηγάδου από την ομάδα της Παλαιοπαναγιάς. Το εύρος του σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς, αφού οι γηπεδούχοι ευτύχησαν  να σκοράρουν σε μια φάση στο 35' που μόνο γκολ δε ... μύριζε! Συγκεκριμένα, σε μια βαθιά σέντρα από τα 40 μέτρα η μπάλα πήρε μια περίεργη τροχιά προς το δεύτερο δοκάρι, ο τερματοφύλακας του Αστέρα Μανώλης Φιλόπουλος με υπερένταση την έδιωξε προσπαθώντας να τη βγάλει κόρνερ, αυτή όμως βρήκε στο δοκάρι και στρώθηκε στο κεφάλι του επιθετικού της Παλαιοπαναγιάς που εύκολα άνοιξε το σκορ. Έτσι, χωρίς να έχει κάνει ευκαιρία η γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ!!! Σε μια χρονική περίοδο μάλιστα που η ομάδα μας είχε ισορροπήσει το παιχνίδι έχοντας μάλιστα τρία πολύ καλά σουτ (δύο με το Στάθη και ένα με τον Καγιά) χωρίς  δυστυχώς όμως να καταφέρει να σκοράρει. Και σαν να μην έφτανε αυτό τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα, σε λάθος που έγινε από τη δεξιά πλευρά, η Παλαιοπαναγιά κατάφερε να πετύχει στην κόντρα και δεύτερο γκολ.
Με την είσοδο των ομάδων στο β' ημίχρονο, ο Αστέρας θα έχει πάλι πολύ καλή ευκαιρία σε φάουλ του Σαμαρά που θα "βγάλει" με δυσκολία ο τερματοφύλακας της γηπεδούχου ομάδας. Στο 57', κι έπειτα από ωραίο συνδυασμό οι γηπεδούχοι θα βρεθούν τετ-α-τετ και θα τελειώσουν το παιχνίδι κάνοντας το 3-0. Από κει και πέρα το παιχνίδι κύλισε με κάποιες ευκαιρίες εκατέρωθεν, χωρίς όμως να αλλάξει το σκορ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Ευθυμίου Δημ.): Φιλόπουλος, Κέκελος, Καγιάς (Σταμάτης Νικ.), Κατσάνος (Seva), Σταθής, Γαντζούδης, Καρβέλης (Κανταρέλος), Κατσαβός, Στάθης Αλ., Σαμαράς Γ., Καλύβας.