Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ-ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑ 3-1

Ο Αλέξης Στάθης "πήρε τ' όπλο του", σκόραρε τρεις φορές και οδήγησε τον Αστέρα σε μια εύκολη νίκη επί της Παλαιοπαναγιάς με σκορ 3-1. Ο "Δάσκαλος" έκανε το καλύτερο φετινό του παιχνίδι, όχι μόνο σε ότι αφορά το δημιουργικό του παιχνίδι (αφού πέτυχε τρία γκολ) αλλά και στο ανασταλτικό του διότι ήταν πανταχού παρόν ανακόπτοντας τις επιθετικές προσπάθειες της αντίπαλης ομάδας. Γενικότερα η ομάδα του Αστέρα στάθηκε αρκετά καλά στο γήπεδο έχοντας τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκειά του. Το ματς ξεκίνησε με τον Αστέρα να μπαίνει από νωρίς μπροστά στο σκορ και συγκεκριμένα στο 7' έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σαμαρά στο δεύτερο δοκάρι ο Στάθης θα πάρει την κεφαλιά γράφοντας το 1-0. Η Παλαιοπαναγιά δεν έδειξε κάποια αντίδραση παρά μονάχα στα τελευταία 10 λεπτά του α' ημίχρονο, όπου κατάφερε μάλιστα στο 37' να ισοφαρίσει το παιχνίδι. Στο β' ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε όπως και στο πρώτο: πήρε κεφάλι στο σκορ, πάλι με τον Αλ. Στάθη στο 48', όταν παίρνοντας την μπάλα από δεξιά μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εξαιρετικά γράφοντας το 2-1. Το ματς σφράγισε στο 65' ο "Δάσκαλος" όταν αυτή την φορά από τον άξονα της μεγάλης περιοχής με πλασέ έκανε το 3-1.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Ευθυμίου) Φιλόπουλος, Καλύβας, Κέκελος, Σταθής Μάκης,   Σακαρέλης,    Στάθης Αλέξης, Σταμάτης Κωνστ., Τρανός, Ζωγράφος, Σαμαράς (Παπάς),  Χαμοσφακίδης.