Δευτέρα 6 Απριλίου 2015

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 2-2

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι η ομάδα μας αναδείχτηκε ισόπαλη με την αντίστοιχη της Γραμματικούς με σκορ 2-2. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο του αγώνα με 1-0. Στη συνέχεια ο Αστέρας ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε με δύο πολύ όμορφα γκολ με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Νίκου Σταμάτη και του Γιώργου Σαμαρά να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με 1-2 πριν οι ομάδες μπουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο του αγώνα. Στο β' ημίχρονο η Γραμματικού είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος και ο Αστέρας προσπαθούσε με κάθετες μπαλιές από το πόδι του "μαέστρου" και κορυφαίου του γηπέδου Γιώργου Σαμαρά να βγάλει αντεπιθέσεις και να απειλήσει. Όμως, η Γραμματικού ευτύχισε να σκοράρει στο 70' και να κάνει το τελικό 2-2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Ευθυμίου) Φιλόπουλος, Καλύβας, Κέκελος,  Σταθής, Σακαρέλης, Γαντζούδης, Σταμάτης Κωνστ., Κατσάνος, Ζωγράφος, Σαμαράς, Σταμάτης Νικ.