Δευτέρα 7 Ιανουαρίου 2013

ΑΣΤ.ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 0-2

Νίκη ανόδου για την ομάδα μας μέσα στο Κεφαλόβρυσο απέναντι σε μια από τις ισχυρότερες ομάδες του ομίλου μας και το βασικότερο: μετά από άσχημη εμφάνιση και με πολλές απουσίες βασικών παιχτών. Μετά από ένα άχρωμο α' ημίχρονο χωρίς φάσεις από τις δύο ομάδες ο Αστέρας Μεσολογγίου μπήκε πιο καλά στο β' ημίχρονο. Το Κεφαλόβρυσο έχασε δύο καλές ευκαιρείες με την έναρξη του β' ημιχρόνου (ένα σουτ μέσα από την περιοχή και μια κοντινή κεφαλιά που και τα δύο έφυγαν άουτ) έδειξε όμως να ξεμένει από δυνάμεις. Έτσι ο Αστέρας έβαλε τη μπάλλα κάτω, και πήρε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Στο 65' ο Πατούλιας με τον Ντέμη πιέζουν τον λίμπερο του Κεφαλόβρυσου του παίρνουν τη μπάλλα και ο Πατούλιας κάνει το 0-1. Στη συνέχεια χάθηκαν κι άλλες ευκαιρείες με τον Ντέμη, τον Καρβέλη, τον Στάθη και τον Πατούλια. Στις καθυστερύσεις του αγώνα και έπειτα από κόρνερ του Β.Καρέτσου, ο Πατούλιας μέσα από την μικρή περιοχή με σουτ έγραψε το τελικό 0-2. Όλες τις φάσεις και τα γκολ μπορείτε νε να δείτε αναλυτικά στο κανάλι του ΑΣΤΕΡΑ στο YouTube.
Να σημειώσουμε ότι ο Αστέρας υποχρεώθηκε σε δύο αλλαγές λόγω των τραυματισμών του Σακκαρέλη και του Κατσάνου, όμως το κεντρικό δίδυμο που κλήθηκε να τους αντικαταστήσει Γαντζούδης και Κουρνέτας ήταν εξαιρετικοί σε απόδοση κρατώντας τους παίχτες του Κεφαλόβρυσου μακρυά από την εστία μας. Πολύ καλός επίσης ήταν και ο Χαμοσφακίδης (Ντέμης) που πάλεψε πολύ στην επίθεση ενώ θετικοί και οι Στάθης, Β.Καρέτσος και Τσιγαρίδας (κυρίως αμυντικά). Η αλλαγή του Πατούλια βοήθησε πολύ επιθετικά την ομάδα αφού ο Κουλός στην πρώτη του εμφάνιση με τον Αστέρα ήταν μάλλον πολύ αγχωμένος.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Σταμάτης Β., Καρέτσος Γ., Τσαλαφούτας, Κατσάνος (Στάθης), Σακκαρέλης (Κουρνέτας), Τσιγαρίδας, Καρβέλης, Γαντζούδης, Χαμοσφακίδης, Καρέτσος Β., Κουλός (Πατούλιας)